Princátko se stalo lovcem

Moje tříleté Princátko se nijak netají svou nezměrnou láskou k přírodě. S oblibou sleduje dokumenty o zvířatech. Ví, kdo koho v přírodě sní a jak se rodí mláďata. Dokonce to všechno umí i věrně pantomimicky napodobit! Co hůř, v zimě mě nutilo kreslit, jak rodí žirafa mládě.

Za posledních půl roku syn nasbíral slušnou hromádku malých plastových figurek různých zvířátek. Vyžádal si taková, jako je gepard i s mládětem. Sháněla jsem pro něj i losa evropského, protože si o něj pořád říkal a kvůli zvířátkům mi byl schopný vyhodit všechno oblečení ze skříně, kam jsem před ním nové hračky schovávala. Rozezná zvířata domácí i divoká a narozdíl ode mě i různé ptáky.

Od jara se už zajímá o vše, co leze v trávě a po kůře stromů. Do toho synek začal sbírat dinosaury. Během návštěv mateřských škol své zájmy propojil. Zastavil se cestou u každého stromu, aby nakrmil dinosaura, kterého si vzal s sebou. Potravou dinosaura se stali chudáci mravenci na stromě.

Pak se Princ zamiloval do ještěrek a plazů. Plastovým hadem už taky zabil kdejakého brouka. Dokonce mu nedávno dokonale sroloval žížalu na úplnou gumičku, aby se hadovi vešla do úst. Nejlepší bylo když jen pár týdnů před krmením hada žížalou, vyhnal živého kosa od jeho kořisti - žížaly. Chápete to? Plastový had ji sníst může, kos ne. 
Gumičky ze žížal ale dělal už loni, kdy je dostával poprvé do rukou. Nebyl v tom zlý úmysl, prostě pro to neměl cit. Letos mi připadalo, že se na tom nic nezměnilo a děsilo mě, když začal chytat žabičky. Překvapivě si dokázal malinkatou žábu donést z lesa až domů, aniž by jí ublížil. Nezmačkal ji a pustil pak zpět do přírody. Když nedávno ulovil zas jinou žábu přímo na zahradě, už jsem si o ni starost nedělala. Syn umí žabičku jemně chytit i držet, aby mu neutekla. A neublížil ani motýlovi, kterého před pár dny přinesl, že mu asi ublížilo auto.

Zkrátka jsem na svého malého přírodovědce hrdá.

A jak to máte s vašimi dítky vy? Také musíte kreslit porody zvířátek?
Vaše Sběratelka

Komentáře