Je to parádnice!

Za poslední měsíc se z mé roční Hospodyňky stala pěkná nepořádnice s prapodivným módním vkusem. Asi jí budu muset změnit přezdívku.

Dříve sbírala oblečení, které její starší bráška poházel po domácnosti. Vždycky mi pak ty hadříky donesla s takovým hrdým výrazem, jakože ona je ta rozumnější. V současné době ale sama dělá nepořádek. Její vášní jsou boty. Všechny. Nejenom její. Rozhazuje je různě po domě i po zahradě. A samozřejmě, si botičky i zkouší.

Když si před pár měsíci poprvé sama byla obula bačkory, byla jsem nadšená. Nyní už  nemá sebemenší problém si navléct na nohu třeba botasku. Horší je, že má potřebu ozkoušet všechny boty. Je jí jedno, jaké jsou velikosti, nebo že se k sobě holinka a pantofle, navíc třeba obě levé, zrovna moc nehodí. Prostě si je obuje a jde.Jednou jsem šla do obchodu pro rohlíky a zapomněla jsem na tyto její sklony ke kombinování bot. Vůbec jsem se jí nepodívala na nohy, jen jsem řešila, jestli nemá moc umazané oblečení, když se Parádnice vloudila do otevřených vrátek, že půjde se mnou.

Až v polovině cesty k obchodu, který měl za pár minut zavírat, jsem si všimla, že má jednu botu svoji a druhou bratra. V obchodě to samozřejmě neušlo pozornosti ani zákaznice s malou holčičkou, ani prodavačky. Té jsem to pak i vysvětlila, ale ty vyděšenější ženštiny už byly bohužel pryč. Prodavačka to jen okomentovala slovy: "Je to parádnice." Ale že se stala průkopnicí pěkně nepohodlné módní vlny, když má vždy aspoň jednu botu minimálně o čtyři čísla větší!

Komentáře